Užsienio kalbos mokymasis pasitelkiant muziką (Lietuvos edukologijos universitetas)

neprisijungus.php

Giedrė Balčytytė-Kurtinienė
2014-11-22 14:00 - 14:45
Trukmė: 45 min.

Atradimų klasė ( e.ŠVIESA ATRADIMŲ klasė)

(Norėdami registruotis į renginį,
privalote prisijungti.)

Vienas iš svarbiausių anglų šnekamosios kalbos bruožų – jungimas. Žodžiai nėra tariami atskirai, jie jungiami į kalbines frazes ir sakinius, kurie perteikia prasmę. Įvairūs fonetiniai rišliosios kalbos jungimo aspektai (ritmas, intonacija, elizija, asimiliacija, stipriosios ir silpnosios žodžių formos ir kitokios garsų realizacijos) padeda, kad kalba skambėtų natūraliai, greitai ir sklandžiai, vyktų natūrali artikuliacija. Gimtakalbiai šiuos reiškinius savo kalboje dažniausiai naudoja nesąmoningai, tačiau besimokantieji anglų kalbos kaip užsienio turėtų atkreipti dėmesį į rišliosios kalbos aspektus. Vienas iš būdų, kaip mokyti rišliosios anglų kalbos, yra muzika. Ritmavimas, skandavimas, plojimas galėtų padėti įsisavinti sudėtingą anglų kalbos ritmą, o dainų tekstai padėtų mokant jungimo aspektų.

Apie tai, kaip mokyti užsienio kalbos pasitelkiant muziką, pasakos LEU Filologijos fakulteto docentė Giedrė Balčytytė-Kurtinienė.

Dalyviai: mokytojai, mokyklų vadovai, neformaliojo ugdymo mokytojai, pagalbos mokiniui specialistai, profesijos mokytojai.